H.S. Scores for 2/22/13

Published:

Boys basketball

Elida 61, Elida 40

Bath 64, Celina 62

Ottawa-Glandorf 44, Van Wert 28

Wapakoneta 52, Kenton 41

St. Marys 61, Lima Shawnee 47

Archbold 61, Evergreen 53

Wauseon 56, Bryan 47

Liberty Center 53, Delta 50

Patrick Henry 50, Swanton 49

Napoleon 75, Southview 69, OT

Miller City 66, Hicksville 40

Antwerp 56, Woodlan, Ind. 50

Wayne Trace 55, Ottoville 50

Kalida 69, Fairview 39

Tinora 66, Montpelier 39

Spencerville 67, Paulding 55

Stryker 63, North Central 51

Fayette 49, Pettisville 47

Continental 62, Pandora-Gilboa 51

Leipsic 78, Fort Jennings 52

Columbus Grove 53, Delphos Jefferson 35

District Bowling at Rossford

Girls

Team Scores

(Top two advance to state)

1. Coldwater 3785, 2. St. Marys 3455, 3. Bryan 3392, 7. Napoleon 3108, 9. Evergreen 3017, 10. Swanton 2977, 13. Liberty Center 2890

Individuals

(Advancing to state as top two individuals not on qualifying team)

3. Grace Norden (Napoleon) 585; 4. Taylor Rickard (Bryan) 584.

Other Individual Performances

5. Kenzie Hall (Tinora) 533; 11. Kristena Slagle (PH) 521; 12. Michaele Kemp (Bryan) 513; 15. Erin Lange 505; 16. Abby Lawson 504; 22. Makayla Horner (493); 31. Miranda Siller (Bryan) 470; 21. Erica Riegsecker (Evergreen) 466; 33. Courtney Shields (Napoleon) 464; 38. Tasha Karnes (Bryan) 453; 39 Brittney Wilson (Evergreen (452); 46. Cara Robinett (Delta) 441; 49. Ashtin Staler (Swanton) 439; 51. Sierra Richardson (Liberty Center) 435; 53. Chelsea Carrington (Evergreen) 432; 58. Samantha Lauharn (Evergreen) 425; 63. Grace Karnes (Defiance) 413; 65. Allison Smith (Swanton) 410; 72. Manda Martz (Wauseon) 396; 75. Allison Laney (Evergreen) 392; Blair May (Liberty Center) 390; 82. Joy Balonek (Swanton) 375; 93 Kaci Schaller (Swanton) 310; 95. Taylor Gonzalez (Napoleon) 286; 99. Mariah McKenzie (Napoleon) 268; 102. Elizabeth Hoene (Bryan) 258; 103. Laura Yaney (Liberty Center) 251; 105. Abbie Hill (Liberty Center) 247; 113. Brook Nelson (Liberty Center) 115; 115. Jordan Sidel (Liberty Center) 106.

Boys

Team Scores

(Top three advance to state)

1. Perkins 4,148; 2. St. Henry 4,045; 3. Huron 3,906; 8. Ottawa-Glandorf 3,544; 12. Defiance 3,461; 13. Liberty Center 3,390; 14. Napoleon 3,384; 16. Bryan 3,250

Individuals

(Advancing to state as top three individuals not on qualifying team)

1. Zach Miller (Wapakoneta) 674; 4. Marcus Myers (Patrick Henry) 634; 5. Clayton Stemen (Tinora) 616.

Other Individual Performances

18. Alex Regan (Evergreen) 579; 28. Seth Niner (Liberty Center) 549; 30. Jarrett Beck (Napoleon) 543; 33. Jake Leveck (Tinora) 541; 35. Jacob Harshbarger (O-G) 540; 37. Ricky Harmon (Defiance) 536; 38. Shane Schroeder (O-G) 535; 41. Logan Haughn (O-G) 533; 52. Zac Metzger (Liberty Center) 526; 45. Trevor Przepiora (Bryan) 522; 46. Brandon Rohdy (Defiance) 520; 48. Nolan Parsons (Defiance) 518; 55. Jake Adkins (Defiance) 494; 67. Tyler Lange (Liberty Center) 472; 70. Dylan Meyer (Bryan) 465; 71. Brian Jackson (Bryan) 464; 72. Wes Stambaugh (Bryan) 463; 78, Jason Upell (Liberty Center) 446; 87. Zach Bauer (Bryan) 87; 88. Tyler Deters (O-G) 374; 93. Ty Ramsey (Defiance) 283; 94. Justin Hadley (Liberty Center) 274; 100. Kirby Motter (Defiance) 180; 101. Lance Busch (Napoleon) 179; 103. Nathan Heaston (Napoleon) 169; 104. Jared Ludeman (Napoleon) 169; 107. Adam Siefker (O-G) 157; 108. Derrick Kerwin (Napoleon) 156; 110. Brendon Gerdeman (O-G) 146; 111. Sean Parker (Napoleon) 138; 112. Jason Hadley (Liberty Center) 133; 115. Nathan Dickmann (Napoleon) 120.

Want to leave your comments?

Sign in or Register to comment.